پرش لینک ها
چرا بازاریابی ایمیلی مهم است؟

چرا بازاریابی ایمیلی مهم است؟

بازاریابی ایمیلی یک روش بازاریابی مستقیم است که به کسب و کارها اجازه می دهد محصولات جدید، فروش و به روز رسانی را با مشتریان در لیست تماس خود به اشتراک بگذارند.

ایمیل مارکتینگ مدرن از ارسال نامه های انبوه یکسان فاصله گرفته و به جای آن بر رضایت، تقسیم بندی و شخصی سازی تمرکز دارد. ممکن است این کار وقت گیر به نظر برسد، اما اتوماسیون بازاریابی بیشتر کارهای سنگین را برای شما انجام می دهد. در درازمدت، یک استراتژی بازاریابی ایمیلی که به خوبی طراحی شده است، نه تنها باعث فروش می شود، بلکه به ایجاد جامعه ای در اطراف برند شما کمک می کند.

انواع ایمیل های بازاریابی

ایمیل های بازاریابی می توانند تبلیغاتی، اطلاعاتی یا هدف خاصی در سفر خریدار باشند.

کمپین‌های بازاریابی ایمیلی برای تبلیغ پیشنهادات ویژه، انتشار محصولات جدید و در کل برند شما استفاده می‌شوند. یک کمپین می تواند شامل 3 تا 10 ایمیل باشد که طی چند روز یا چند هفته ارسال می شود.

ایمیل های تبلیغاتی یک فراخوان برای اقدام واضح دارند

به اختصار CTA. CTA نشان دهنده اقدام خاصی است که شما می خواهید خواننده انجام دهد، چه بازدید از یک صفحه در وب سایت شما یا استفاده از یک کوپن برای خرید.

ریتم فروش و بازاریابی کسب و کار شما معمولاً تعیین می کند که چقدر این نوع ایمیل بازاریابی ارسال می کنید. ⏱️ در دوره‌های حیاتی مانند جمعه سیاه، ممکن است چندین ایمیل تبلیغاتی در یک دوره ۲۴ ساعته ارسال کنید. در دوره های کندتر در تقویم بازاریابی، ممکن است چند هفته بین کمپین های تبلیغاتی شما فاصله باشد.

 

اطلاعیه ها: ایمیل راهی عالی برای اطلاع رسانی به مشتریان از اطلاعیه های شرکت، عرضه محصولات جدید، تغییرات در خدمات و غیره است. 📢

اغلب اوقات، ایمیل روشی است که برای پیام‌های مهم مورد استفاده قرار می‌گیرد. اگر مشکلی در وب سایت شما وجود دارد، تاخیر در حمل و نقل یا قطعی در سیستم/نرم افزار شما، به روز رسانی مخاطبین خود از طریق ایمیل بهترین راه برای حفظ ارتباط است. ایمن، فوری است و می‌تواند با لحن رسمی حتی مهم‌ترین اعلان‌ها مطابقت داشته باشد.

چرا بازاریابی ایمیلی مهم است؟

چرا بازاریابی ایمیلی مهم است؟

ایمیل یک فناوری جدید نیست. در واقع، این یکی از اولین ابزارهای ارتباط دیجیتال بود که در سال 1971 وارد شد. اما در 50 سالگی، بازاریابی ایمیلی امروزه بیش از هر زمان دیگری مورد استفاده قرار می گیرد.

ممکن است فکر کنید، «آیا مردم واقعا هنوز از ایمیل استفاده می کنند؟ آیا رسانه‌های اجتماعی امروز برای بازاریابی در آنجا نیستند؟» در حالی که درست است که رسانه های اجتماعی یک کانال مهم برای هر استراتژی دیجیتال مارکتینگ هستند، ایمیل چندین مزیت دارد.

اول، کمپین های بازاریابی ایمیلی را می توان به میزان بیشتری نسبت به کمپین های موجود در رسانه های اجتماعی شخصی سازی کرد. در مرحله بعد، هزینه ها به طور قابل توجهی کمتر از سایر کانال ها است، به ویژه با توجه به دسترسی و نرخ تبدیل مرتبط با بازاریابی ایمیلی. این بخشی از چیزی است که بازاریابی ایمیلی را برای مشاغل کوچک بسیار ایده آل می کند.

در نهایت، چیزی که بازاریابی ایمیلی را بسیار قدرتمند و پرسود می کند این است که به شما امکان دسترسی مستقیم و فردی به صندوق ورودی مخاطبانتان را می دهد.

چرا بازاریابی ایمیلی مهم است؟

هنوز ما را باور نمی کنید؟ بیایید نگاهی به اعداد بیندازیم:

در سال 2020، بیش از 4 میلیارد کاربر جهانی ایمیل وجود داشت.
80 درصد از آمریکایی ها حداقل یک بار در روز ایمیل خود را چک می کنند و نزدیک به یک چهارم آنها چندین بار در روز ایمیل شخصی خود را چک می کنند.
62 درصد از مصرف کنندگان ایمیل را در بهترین کانال های ارتباطی ترجیحی خود با مشاغل کوچک رتبه بندی کردند.
با توجه به ارقام، نداشتن استراتژی بازاریابی ایمیلی به معنای از دست دادن فرصت های فروش و فرصت ایجاد روابط پایدار با مشتری است.

بازاریابی ایمیلی به شما کمک می کند تا به سه هدف کلیدی دست یابید:

1. تبدیل (فروش محصولات و خدمات شما)
برای افزایش فروش می توانید یک کمپین بازاریابی ایمیلی برای مشترکین خود ارسال کنید.  علاوه بر این، سعی کنید از این تکنیک های ایمیل مارکتینگ برای افزایش بیشتر تبدیل استفاده کنید:

کوپن های شخصی یا پیشنهادات ویژه برای تولد/سالگردهای مشترکین، در ایمیل های خوش آمدگویی، و به عنوان راهی برای جذب مجدد مخاطبان.

2. آگاهی از برند
چیزی که در مورد ایمیل عالی است این است که به شما امکان می دهد مستقیماً به کسی دسترسی پیدا کنید. در بهترین حالت ارتباط یک به یک است. و مردم این روزها فقط به کسی اجازه ورود به صندوق ورودی خود را نمی دهند. این فضایی است که برای برندها و نشریات مورد علاقه در نظر گرفته شده است.

نمایش در صندوق ورودی ایمیل شخصی به برند شما کمک می کند تا در ذهن مشترکین به روز بماند. یک ایمیل بازاریابی شخصی از یک پست رسانه اجتماعی که در آن شما نمی توانید مطمئن باشید که آیا کسی واقعاً پیام شما را دیده است، تأثیرگذارتر است. 🤷‍♂️

یکی از مهمترین مزایای بازاریابی ایمیلی، مقیاس پذیری آن است. این بدان معناست که ایمیل ها می توانند به تعداد زیادی از گیرندگان ارسال شوند در حالی که مقرون به صرفه هستند (در مقایسه با سایر کانال های بازاریابی).

3. وفاداری مشتری
ایمیل باعث وفاداری مشتری در هر مرحله از سفر خریدار می شود: پرورش سرنخ، تبدیل، پذیرش، حفظ. همچنین، بازاریابی ایمیلی ابزار ضروری برای استفاده در کنار سیستم‌های CRM فروش برای ساده‌سازی ارتباطات است.

این واقعاً یک راه قدرتمند برای ایجاد یک جامعه است، همانطور که در راهنمای ما برای ایجاد روابط با ایمیل بحث شده است. 🧑‍🤝‍🧑

پیام بگذارید

این وب سایت از کوکی ها برای بهبود تجربه وب شما استفاده می کند.